Ile można zaoszczędzić na pompie wymieniając pompę standardową na energooszczędną? | doborpompy.pl

Ile można zaoszczędzić na pompie wymieniając pompę standardową na energooszczędną?

W sezonie grzewczym standardowa pompa starego typu, często przewymiarowana w stosunku do potrzeb instalacji, zużywa nawet 525 kWh, czyli więcej niż pralka czy telewizor.
Rocznie to koszt energii sięgający nawet 420 zł!! Szokujące, prawda? Rzadko kiedy mamy tego świadomość i nie szukamy w kotłowni oszczędności! Warto jednak tam zajrzeć i odczytać z tabliczki znamionowej moc pompy do centralnego ogrzewania.

Niepotrzebne zużycie energii to po prostu wyrzucanie pieniędzy i co nie mniej ważne, niepotrzebne zanieczyszczanie środowiska.
Nauczyliśmy się już kupować energooszczędne lodówki i pralki. Energooszczędna żarówka to dziś standard rynkowy. Zgodnie z prawem energooszczędne pompy to także standard.
Należy także uważać, żeby na instalacjach centralnego ogrzewania nie montować pomp do ciepłej wody użytkowej. Szczególnie tanie urządzenia zużywają znacznie więcej energii, gdyż są dostosowane do pracy czasowej a nie ciągłej jak pompy do C.O.

Energooszczędna pompa nowej generacji Wilo-Stratos PICO lub Wilo-Yonos PICO zużywa rocznie tylko 40 kWh, czyli rachunek może wynosić 32 zł rocznie!
Rachunek w skali roku jest prosty, a różnica pozwala na zakup markowej pompy Wilo, która poprawnie zainstalowana i konserwowana będzie niezawodnie pracowała latami.
A już w skali 15 lat oszczędności są imponujące.

Sprawdź gdzie kupić: doborpompy.pl/gdzie-kupic/