Koniec okresu mrozów pozwala nam na stopniowe myślenie o wiośnie, naszych ogrodach i domkach letniskowych. Przygotowując się do sezonu warto pamiętać o urządzeniach, która pozwolą zapewnić bezpieczeństwo piwnicy i garażu. Nagły wzrost temperatur w okresie pierwszych miesięcy wiosny może prowadzić do pojawienia się wody na najniższych miejscach budynku. W takich sytuacjach nieezbędnym jest zastosowanie pomp odwadniających. Szeroki zakres produktu pozwala na wybór urządzenia skrojonego na miarę potrzeb i zastosowania.
Aplikacja
W pierwszej kolejności pompa powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Chcąc wypompować wodę opadową nie potrzebujemy dużych jednostek charakteryzujących się dużym swobodnym przelotem kuli, ponieważ przetłaczane medium będzie pozbawione większych ciał stałych. Dlatego też dla odpowiedniego komfortu warto zastosować pompę z wbudowanym wyłącznikiem pływakowym, która poradzi sobie z pracą z niewielką zawartością piasku i osadów.
Zabudowa
W przypadku gdy mamy możliwość obniżenia posadzki, poniżej 30 cm, warto zastosować gotowy zbiornik z zamontowaną pompą oraz kratką napływową. System taki jak Wilo-Drainlift BOX zapewnia szczelność, ponieważ ścianki zbiornika zbudowane są z tworzywa PEHD. Taka mała przepompownia pozwala na odprowadzania wody z garaży i piwnic ale również na prace jako system rozsączający.
Pompa
Podstawowa wersja pomp Wilo Drain TM wyposażona jest w wyłącznik pływakowy z regulowaną długością kabla. Typoszereg ten został wzbogacony w dwie dodatkowe pompy z rozszerzeniem –W (wersja Wilo Drain TMW) oraz –R (wersja Wilo Drain TMR).
Standardowo pompy posiadają przyłącze tłoczne o średnicy DN32 i mogą wypompować wodę nawet do 10 metrów w pionie. Wydajność takich jednostek mieście się w zakresie 133 – 233 litrów na minutę. Tak więc bez problemu spełnią potrzeby odprowadzenia wody roztopowej jak i opadowej w sezonie deszczowym.