Odprowadzanie wody brudnej | doborpompy.pl

Odprowadzanie wody brudnej

Koniec okresu mrozów pozwala nam na stopniowe myślenie o wiośnie, naszych ogrodach i domkach letniskowych. Przygotowując się do sezonu warto pamiętać o urządzeniach, która pozwolą zapewnić bezpieczeństwo piwnicy i garażu. Nagły wzrost temperatur w okresie pierwszych miesięcy wiosny może prowadzić do pojawienia się wody na najniższych miejscach budynku. W takich sytuacjach nieezbędnym jest zastosowanie pomp odwadniających. Szeroki zakres produktu pozwala na wybór urządzenia skrojonego na miarę potrzeb i zastosowania.

Aplikacja

W pierwszej kolejności pompa powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Chcąc wypompować wodę opadową nie potrzebujemy dużych jednostek charakteryzujących się dużym swobodnym przelotem kuli, ponieważ przetłaczane medium będzie pozbawione większych ciał stałych. Dlatego też dla odpowiedniego komfortu warto zastosować pompę z wbudowanym wyłącznikiem pływakowym, która poradzi sobie z pracą z niewielką zawartością piasku i osadów.

Zabudowa

Warunki montażowe będą miały największy wpływ na zastosowany rodzaj urządzenia. Najmniejsze pompy typu Wilo-Drain TM/TMW wymagają zastosowani studzienki bądź obniżenia o wymiarach 30cm x 30 cm x 30 cm. Spełniając te warunki, pompa może zostać całkowicie zalana wodą, a jednocześnie gwarantujemy minimalną retencję celem zmniejszenia cykli załączeń.

W przypadku gdy mamy możliwość obniżenia posadzki, poniżej 30 cm, warto zastosować gotowy zbiornik z zamontowaną pompą oraz kratką napływową. System taki jak Wilo-Drainlift BOX zapewnia szczelność, ponieważ ścianki zbiornika zbudowane są z tworzywa PEHD. Taka mała przepompownia pozwala na odprowadzania wody z garaży i piwnic ale również na prace jako system rozsączający.

Pompa

Podstawowa wersja pomp Wilo Drain TM wyposażona jest w wyłącznik pływakowy z regulowaną długością kabla. Typoszereg ten został wzbogacony w dwie dodatkowe pompy z rozszerzeniem –W (wersja Wilo Drain TMW) oraz –R (wersja Wilo Drain TMR).

Wilo-Drain TMW: posiada opatentowany system Twister zapewniający stałe utrzymanie zbiornika w czystości. Podczas opróżniania studzienki/obniżenia woda jest zawirowywana tak aby efektywnie wymieszać osad oraz piasek znajdujący się na dnie i wypompować go razem z wodą.Wilo-Drain TMR: pozwala na odprowadzanie wody zanieczyszczonej z dokładnością do minimalnego poziomu resztkowego wynoszącego 2 mm nad podłożem!

Standardowo pompy posiadają przyłącze tłoczne o średnicy DN32 i mogą wypompować wodę nawet do 10 metrów w pionie. Wydajność takich jednostek mieście się w zakresie 133 – 233 litrów na minutę. Tak więc bez problemu spełnią potrzeby odprowadzenia wody roztopowej jak i opadowej w sezonie deszczowym.