Podgrzewanie wody - doborpompy.pl

Podgrzewanie wody

Projekt cyrkulacji ciepłej wody użytkowej

Stały dopływ ciepłej wody pod prysznicem, podczas mycia rąk czy zmywania jest w dzisiejszych czasach oczywisty. Jeśli po odkręceniu kranu długo czekasz na ciepłą wodę należy się zdecydować na układ cyrkulacyjny z pompą. Przy projektowaniu cyrkulacji cwu zastosowanie ma tzw. prawo trzech litrów.

Czytaj więcej ->

Odpowiedni dobór pompy ze względu na twardość wody

Na podstawie danych publikowanych przez regionalne Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (PWiK), maksymalne twardości wody w Polsce znacznie przekraczają średnie wartości. Wysoka twardość wody stanowi poważny techniczny problem, gdyż w trakcie podgrzewania wody następuje odkładanie się węglanów. Kamień kotłowy pogarsza przewodnictwo cieplne, a osadzając się w rurach zmniejsza ich średnicę, powodując wzrost oporów przepływu.

Czytaj więcej ->

Zabezpieczenie przed bakteriami Legionella

Zgodnie z dyrektywą UE nie tylko PWiK odpowiada za jakość wody, ale również właściciele instalacji wodnych w domach są zobowiązani do kontrolowania stanu wody w każdym kranie. Dotyczy to w szczególności zabezpieczenia przed zabrudzeniem i skażeniem bakteryjnym. Groźne dla życia ludzkiego są bakterie Legionella.

Czytaj więcej ->