Polecane rozwiązania - pompy cyrkulacyjne | doborpompy.pl

Polecane rozwiązania

Pompa cyrkulacyjna w systemie obiegu c.w.u. ma szczególną funkcję. Gwarantuje komfort i higieniczność dostawy ciepłej wody użytkowej, stale zapewniając jej dostępność w kilka sekund!

To jednak nie tylko kwestia komfortu – cyrkulacja wody w instalacji nie pozwala na tworzenie się zastoin w przewodach prowadzących do rzadziej używanych punktów poboru (które mogłyby powodować rozwój bakterii wpływających na właściwości smakowe i zapachowe wody, często też niebezpiecznych dla człowieka). Obieg wody odbywa się w kierunku od podgrzewacza, czyli np. danego urządzenia grzewczego, jak kocioł kondensacyjny czy gazowy, do punktu (punktów) czerpania wody. Praca pompy cyrkulacyjnej (oraz oczywiście źródła ciepła) zapewnia użytkownikom dostęp do wody o stałej temperaturze w jak najkrótszym czasie po odkręceniu „kurka” (eliminując jednocześnie straty wynikające z oczekiwania na wypłynięcie z kranu wody o pożądanej temperaturze, co minimalizuje straty energii). Niewielkie ciśnienie robocze zazwyczaj nie przekracza 1,0 MPa – urządzenie ma sobie bowiem „poradzić” tylko z pokonaniem oporów instalacji; wyróżniają się niewielką wysokością podnoszenia.

Większość pomp cyrkulacyjnych dedykowanych do wody użytkowej współpracuje z czynnikiem o temperaturze od 2 do 65° C. Pamiętajmy, że w przypadku, gdy woda w instalacji przekroczy wspomnianą temperaturę (lub dany poziom określony przez producenta), zwiększa się wydzielanie kamienia kotłowego, co może spowodować uszkodzenie urządzenia.

Do małych instalacji cyrkulacyjnych w domach jednorodzinnych idealnym rozwiązaniem jest pompa Wilo-Star-Z NOVA zapewniająca najwyższy standard higieny oraz niezawodną ochronę przeciw korozji dzięki wirnikowi pompy ze stali nierdzewnej. Użycie najwyższej jakości materiałów daje efekt w postaci wydłużenia się okresu używania tej pompy. Wszystkie podzespoły z tworzyw sztucznych, mające styczność z przetłaczanym medium, odpowiadają zaleceniom KTW, dotyczących ich stosowania w instalacjach wody użytkowej. Dzięki zastosowaniu podwójnego łożyska pompa Wilo-Star-Z NOVA jest wyjątkowo cicha.

Ciepła woda użytkowa, instalacje solarne

Więcej o pompie Wilo-Star Z NOVA i innych pompach cyrkulacyjnych Wilo do ciepłej wody użytkowej przeczytasz tu: wilo.com/pl/pl/Produkty-i-zastosowania/Dane-produktu/Ciep%C5%82a-woda-sanitarna_28.html

Te i inne pompy Wilo do zastosowań w domach jedno i dwurodzinnych można nabyć u najbliższego autoryzowanego dystrybutora
wilo.com/pl/pl/Wilo-Polska/Kontakt/Gdzie-kupi%C4%87-pompy-Wilo/