Pompa CWU | doborpompy.pl

Pompa CWU

pompa cwuBy zapewnić sobie stały dopływ ciepłej wody w kranie, instalacji wodnej w budynku potrzebna jest pompa CWU. Urządzenie to pozwala na zachowanie stałego obiegu ciepłej wody użytkowej od podgrzewacza, którym może być np. kocioł gazowy do urządzenia końcowego, a więc punktu, z którego czerpiemy wodę. Efektywna praca takiej pompy oznacza, że nigdy nie musimy czekać na pojawienie się ciepłej wody, a jej temperatura jest stała – bez względu na to, ile jej zużyjemy. Jest to zatem rozwiązanie korzystnej i komfortowe pod każdym względem.

Dobra pompa CWU, czyli jaka?

Na rynku znaleźć można szeroki wybór pomp cyrkulacyjnych przeznaczonych do instalacji CWU. Większość z nich to pompy mające tak zwany „mokry wirnik silnika” – pozbawione dławnicy, ze stojanem zabezpieczony specjalną tuleją bądź osłonką ze stali szlachetnej. Taka konstrukcja zapewnia wydajną oraz niezawodną pracę.

Jak jednak, spośród wielu modeli pomp CWU wybrać tę optymalną? Przy zakupie warto zwrócić uwagę na:

  • jakość wykonania,
  • parametry techniczne – pompa CWU musi być dostosowana pod względem wydajności i możliwego obciążenia do stopnia zaawansowania naszej instalacji – inna pompa potrzebna będzie do instalacji przydomowej, inna zaś do przemysłowej,
  • marka – najlepiej zainwestować w pompę znanej i cenionej firmy, gdyż to przekłada się zazwyczaj na lepszą jakość pracy oraz bardziej stabilną konstrukcję,
  • cenę – rozsądną decyzją jest wybór sprzętu łączącego dobrą klasę jakości z korzystnymi warunkami finansowymi.

Szeroki wybór dobrej klasy pomp CWU znaleźć można m.in. w ofercie firmy Wilo. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem – sprawdź nasz wykaz punktów, gdzie nabędziesz te urządzenia na najlepszych warunkach.