Pompa obiegowa CO, pompy obiegowe CO

Pompa obiegowa CO

pompa obiegowa COW systemach centralnego ogrzewania najczęściej i najchętniej stosuje się pompy obiegowe. Przyczyn, dla których to właśnie pompa obiegowa znajduje się w większości instalacji CO jest wiele. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • koszt instalacji – wytworzone przez tę pompę ciśnienie pozwala zastosować m.in. rury o mniejszych średnicach,
  • koszt eksploatacji – wymuszony obieg równa się o wiele mniejszym stratom ciepła, a co za tym idzie, niższym wydatkom na ogrzewanie,
  • akustykę – pompa CO pracuje cicho, niemal bezszelestnie, zapewniając komfort domownikom przez cały rok,
  • szerokie możliwości montażowe – ten rodzaj pomp pozwala zakładać grzejniki w miejscach, w których tradycyjny system grawitacyjny by na to nie pozwolił.

Oczywiście, to tylko kilka spośród wielu korzyści z tego rozwiązania. Nie sposób jednak się dziwić, że eksperci stawiają właśnie na pompy obiegowe.

Jakie pompy obiegowe CO?

Wybór odpowiedniej pompy obiegowej to niemałe wyzwanie. Podczas poszukiwania optymalnego rozwiązania, warto wziąć pod uwagę m.in.:

  • parametry techniczne urządzenia – jego moc, zużycie energii, czy też rozmiary – tak, by pasowało do naszej instalacji,
  • markę – najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązanie od cenionego producenta, gdyż jest to zazwyczaj gwarancja niezawodnej pracy przez lata.

My rekomendujemy przede wszystkim pompy Wilo – cenionego przez ekspertów i dobrze znanego klientom producenta. W jego ofercie znaleźć można szeroki wybór pomp tego rodzaju. By je zakupić – wystarczy odwiedzić jeden z polecanych przez nas punktów.