Pompy zanurzeniowe i zatapialne. Pompa do studni

Pompa zanurzeniowa

Pompy zatapialne do studni

pompa zanurzeniowa do studniWysokiej klasy pompa zanurzeniowa jest urządzeniem, które pozwala na efektowne przepompowywanie wody – zarówno czystej, jak i brudnej. Pompy zanurzeniowe sprawdzą się w szerokim spektrum zastosowań. Używać je można między innymi do:

 • pozbywania się wody z zalanych i podtopionych piwnic,
 • pompowania wody ze studni drenażowych,
 • wypompowania wody z basenów, oczek wodnych i podobnych zbiorników,
 • przepompowania ścieków – nawet z zanieczyszczeniami o dużej średnicy,
 • i w wielu innych sytuacjach.

Właściwie dobrane urządzenie zapewni niezawodną i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Co ważne pompa zanurzeniowa nie musi być użytkowana w trybie pracy ciągłej. Z rozwiązania możemy korzystać w zależności od potrzeby. Kompaktowy rozmiar wielu modeli umożliwia łatwe przechowywanie pompy oraz jej relokację. W rezultacie pompa zatapialna lub zanurzeniowa to urządzenie o bardzo szerokim spektrum zastosowań, z którego możemy korzystać na wiele sposobów.

Jaka pompa zatapialna sprawdzi się najlepiej?

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór pomp zatapialnych – zarówno przeznaczonych do wody czystej, jak i do wody brudnej, a także uniwersalnych.

Pompy do wody czystej najlepiej sprawdzają się jako pompy do studni – w tym studni głębinowych, kręgowych czy wielu innych i pozwalają na efektywne przepompowanie wody nawet do 60 m w górę (w zależności od wybranego modelu). Jeśli potrzebna Ci jest dobra pompa do studni – zanurzeniowa będzie z całą pewnością dobrym rozwiązaniem, na które warto postawić.

Parametry, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru pompy zatapialnej

A na co konkretnie zwrócić uwagę, oglądając pompy zatapialne i próbując wybrać najbardziej optymalną dla swojej instalacji? Najważniejsze czynniki, jakim należy się przyjrzeć to m.in.:

 • klasa energetyczna – im będzie wyższa, tym mniej prądu zużyje pompa w trakcie pracy i tym niższe, w związku z tym, będą koszty jej eksploatacji,
 • parametry techniczne pracy – warto zwrócić uwagę na to, czy pompa nadaje się do przetwarzania zanieczyszczeń o wysokiej średnicy czy też nie oraz jaką moc pracy oferuje,
 • rozmiary – pompa powinna być odpowiednio duża – tak, by pasowała do specyfiki instalacji, w zależności od tego, czy tworzymy instalację przydomową czy też przemysłową,
 • konstrukcja – dobra pompa posiada zabezpieczenia przed korozją oraz mechanizmy umożliwiające sprawną pracę nawet przy rzadkiej bądź bardzo intensywnej eksploatacji,
 • marka – najlepiej zdecydować się na inwestycję w pompę wysokiej klasy, od firmy, która jest ceniona na całym świecie, gdyż jest to najlepsza gwarancja wydajnej pracy przez lata,
 • cena – powinniśmy na nią zwrócić uwagę, ale nie powinien to być pierwszy czynnik decydujący o nabyciu takiego czy innego produktu. Zakup pompy to decyzja na długie lata, co oznacza, że czasem warto zainwestować więcej, by w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzić.

Pompy Wilo – dobry wybór

Jednym z cenionych producentów pomp, na którego ofertę warto zwrócić uwagę jest firma Wilo. Producent ten oferuje szeroki wybór nowoczesnych pomp zanurzeniowych, które niezawodnie sprawdzają się w wielu sytuacjach. Wysokie parametry techniczne, łatwość montażu oraz obsługi, a przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny to najważniejsze zalety tych właśnie urządzeń.

Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem, przyjrzyj się bliżej naszym poradnikom dotyczącym doborowi pomp, obejrzyj katalogi produktów, a następnie sprawdź, gdzie blisko Ciebie znajduje się sprawdzony punkt sprzedający pompy najlepszych marek. W ofercie mamy również pompy CWU.