Pompy do brudnej wody | Pompy zatapialne do wody brudnej

Pompy do brudnej wody

pompa do wody brudnej

Odprowadzanie ścieków z toalet , odwodnienie zalanych pomieszczeń czy rowów melioracyjnych w przypadku ulewnych deszczy lub awarii wymagaja zastosowania odpowiedniego, niezawodnegosprzętu.

W takich sytuacjach należy postawić na niezawodne rozwiązania, a pompa do brudnej wody musi sprawdzić się podczas pracy nawet w najcięższych warunkach. Zastosowanie odpowiedniej pompy do wody brudnej i ścieków – czy to jako pompa zanurzeniowa np. przy odwodnieniu liniowym czy też przepompowni z rozdrabniaczem montowanej bezpośrednio przy toalecie, pozwoli na szybie osuszenia  zbiornika oraz usunięcie ścieków z WC nawet obciążonych zanieczyszczeniami.

Pompy zatapialne do wody brudnej

W odróżnieniu od tradycyjnych pomp do stosowanych jako hydrofor do wody pitnej, pompy i przepompownie ścieków zastały zaprojektowane i wykonane w taki sposób aby zanieczyszczenia znajdujące się w tłoczonym medium pozostawały obojętne dla prawidłowej pracy oraz żywotności urządzenia. W przypadku pomp do wody brudnej realizuje się to przez zastosowanie zatapialnej i w pełni hermetycznej konstrukcji silnika oraz otwartym wirnikom typu Vortex pozwalającym na efektywne usunięcie wody z frakcjami stałymi o różniej wielkości od 10 do nawet 100 mm. W przypadku wewnętrznych przepompowni ścieków stosowane są wirniki z nożami wykonanymi ze stali nierdzewnej pozwalającymi na rozdrobnienie ścieków dopływających z misek ustępowych lub zlewozmywaków.

Pompy do brudnej wody – jak wybrać najlepszą?

pompa do ścieków
Wybór odpowiedniej pompy do wody brudnej czy też ścieków nie powinien być przypadkowy. Wyłącznie dobrze dobrana do typu instalacji i specyfiki zanieczyszczeń pompa do wody zagwarantuje efektywną pracę przez długie lata, a co za tym idzie praktycznie bezobsługowe korzystanie z instalacji. Dlatego przy wyborze pompy do brudnej wody warto zwrócić uwagę między innymi na:

  • Rodzaj medium – pompa do ścieków będzie pracować z dużo bardziej obciążoną częściami stałymi cieczą niż pompa odwodnieniowa.
  • parametry techniczne pompy – upewniając się, czy pasuje ona do typu oraz miejsca instalacji, które zaplanowaliśmy,
  • jej wymiary,
  • serwis  – w przypadku dostania się do kanalizacji dużych zanieczyszczeń które mogą zablokować hydraulikę pompy warto aby mieć możliwość szybkiej interwencji fachowego serwisu producenta, który usunie usterkę lub wymieni uszkodzone elementy ,
  • markę – najlepiej stawiać na pompy od cenionych producentów – takich, jak choćby firma Wilo, gdyż to daje o wiele wyższe prawdopodobieństwo, że pompa sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom.

Przeglądając nasz poradnik, znajdą Państwo więcej informacji dotyczących pomp do brudnej wody, które pozwolą lepiej przygotować się do zakupu. Zachęcamy również do skorzystania z listy punktów dystrybuujących markowe pompy wodne na korzystnych warunkach. Wybór markowej pompy do wody brudnej to pewność jej wysokiej sprawności, wydajności oraz odporności na uszkodzenia. Dodatkowo znani i cenieni producenci systemów dedykowanych do tłoczenia zanieczyszczonego medium oferują nam szeroki wybór rozwiązań o zróżnicowanych parametrach technicznych. W ich asortymencie z łatwością zajdziemy urządzenia, takie jak:

  • pompa elektryczna do wody brudnej,
  • pompa zanurzeniowa do wody brudnej,
  • pompa zatapialna do wody brudnej.
  • Pomp z rozdrabniaczem do wody brudnej i ścieków

Pozornie większość oferowanych rozwiązań niczym się od siebie nie różni. W praktyce nawet najbardziej niepozorne różnice w konstrukcji pompy przekładają się na jej pracę, wydajność oraz trwałość. Dlatego przed wyborem konkretnego rozwiązania zawsze warto dokładnie rozpoznać specyfikę tłoczonego medium oraz warunki panujące w standardowym miejscu użytkowania pompy.

Klientom poszukującym pomp do wody brudnej oferujemy wysokiej jakości rozwiązania znanych i cenionych marek. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze najlepszej pompy do Państwa potrzeb.