Pompy, do C.O. - pompy do CO, centralnego ogrzewania

Pompy do CO

pompy do co

By centralne ogrzewanie pracowało efektywnie, potrzebna jest wysokiej klasy pompa c.o. – taka, która wyróżnia się odpowiednimi parametrami technicznymi – dostosowanymi do warunków panujących w danym budynku. W jaki sposób wybrać odpowiednie pompy CO – tak, by być zadowolonym z rezultatów jej pracy? Korzystając z naszego serwisu, dowiesz się wszystkiego, co potrzebne podczas podejmowania decyzji. Dzięki temu wybór pompy c.o. będzie nie tylko łatwiejszy, ale przede wszystkim przełoży się na wysoką sprawność systemu grzewczego oraz jego ekonomiczną pracę. Dodatkowym atutem świadomego doboru pompy do CO jest możliwość zakupu pompy o parametrach pracy, które najlepiej sprawdzą się w danym środowisku.

Osoby zainteresowane wyborem pomp do CO zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami. Ufamy, że pomogą one Państwu w wyborze najlepszego urządzenia.

 

Jaka pompa do CO jest najlepsza?

Najczęściej w instalacjach CO stosuje się dzisiaj pompy obiegowe. Są to urządzenia pozwalające niemal dowolnie rozbudować system grzewczy w budynku i zamontować grzejniki lub ogrzewanie podłogowe dokładnie tam, gdzie potrzebujemy ciepła. W praktyce wysokiej jakości pompy CO umożliwiają zapewnienie optymalnego komfortu cieplnego w pomieszczeniach, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej estetyki systemu grzewczego – możliwość instalacji urządzenia grzewczego w wybranym przez nas miejscu daje dużą swobodę aranżacji przestrzeni i przekłada się na jej atrakcyjność.

Pytanie jednak, która pompa do CO sprawdzi się najlepiej? Na rynku znaleźć można bardzo szeroką gamę produktów z tego zakresu. Poszukując jednak, warto zwrócić uwagę na cechy takie jak:

  • klasa energetyczna a dokładnie współczynnik EEI – pompy do CO kupujemy na lata, a każdy miesiąc ich użytkowania to kilowaty zużytej energii. Im mniej energii będzie potrzebować nasza pompa do pracy, tym niższe będą dla nas koszty ogrzewania.
  • głośność pracy – im ciszej, tym lepiej. Warto zatem przyjrzeć się bliżej parametrom akustycznym pracy urządzenia. Czasem lepiej zainwestować nieco więcej, zapewniając sobie komfort pracy pompy,
  • wydajność – dobra pompa to taka, która tworzy wymuszony obieg i odpowiednie ciśnienie – takie, które gwarantuje równomierne i efektywne rozprowadzanie ciepła do wszystkich grzejników,
  • 3 x cena = cena zakupu + cena eksploatacji + cena naprawa. Najcześniej najniższa cena wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji i niską jakościa czyli rosnącymi kosztami napraw.. Pamiętajmy, że zakup pompy C.O. to inwestycja długofalowa, wyższa koszty początkowe zwrócą się w postaci oszczędności poboru energii oraz redukcji prac serwisowych.
  • marka – pompy do centralnego ogrzewania od cenionych producentów to zazwyczaj gwarancja lepszego serwisu technicznego, dobrych warunków gwarancji, a przede wszystkim niezawodnej pracy przez wiele lat. Dlatego też, warto rozważyć propozycje firm takich, jak np. Wilo.

W doborze odpowiedniej pompy do ogrzewania centralnego pomogą Ci poradniki zawarte w tym serwisie. Możesz również skontaktować się bezpośrednio z dystrybutorem pomp Wilo, który udzieli bardziej szczegółowych odpowiedzi na wszelkie pojawiające się pytania dotyczące tego sprzętu.

Dobrze dopasowana pompa obiegowa zagwarantuje sprawną i wydają pracę ogrzewania budynku oraz zmniejszy koszty uzyskiwania ciepła. Dlatego też warto zainwestować w niezawodny i profesjonalny sprzęt polecany przez ekspertów. Bardzo dobra znajomość rynku systemów grzewczych pozwala im doradzać rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w danych środowiskach pracy, zapewniając uzyskanie pożądanego efektu, przy ograniczeniu kosztów ogrzewania do niezbędnego minimum.