Pompy do podnoszenia ciśnienia wody | Jaką pompę wybrać?

Pompy do podnoszenia ciśnienia wody

Kiedy pojawi się problem niskiego ciśnienie wody w instalacji, czy w systemie zaopatrywania w wodę budynku mieszkalnego, pola uprawnego, ogrodu czy urządzeń przemysłowych doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy do podnoszenia ciśnienia.
Diagnoza przeprowadzona w obiekcie często pokazuje zastosowanie niedostatecznie wydajnej pompy, przeciążenie sieci wodociągowej, błędy popełnione na etapie budowy instalacji lub doprowadzenie jej na wyższą kondygnację, czego nie uwzględnił projekt.

Zastosowanie pomp do podnoszenia ciśnienia wody

Pompy do podnoszenia ciśnienia kupujemy do zastosowania w sytuacji podnoszenia ciśnienia:

  • w instalacji wodociągowej;
  • wody czerpanej ze zbiornika na deszczówkę;
  • wody ze zbiornika pośredniego lub naziemnego;

Aby dobrać odpowiedni model warto sprawdzić jaka jest wartość ciśnienia, którą możemy zmierzyć za pomocą manometru umieszczonego w instalacji. Wykonanie takiej procedury pomoże poznać rzeczywiste potrzeby, ułatwiając decyzje w wyborze najbardziej optymalnej pompy o odpowiednich parametrach pracy.

Jak działa pompa do podnoszenia wody?

Pompy do podnoszenia ciśnienia mają funkcję samozasysającą. Po zanurzeniu węża ssącego w źródle wody wystarczy tylko uruchomić urządzenie zgodnie z instrukcją. Brzmi to nieskomplikowanie i takim właśnie jest. W chwili podłączenia pompy ciśnienie w instalacji niezwłocznie wzrasta do żądanej wartości i będzie już stałe.

Dodatkową funkcją pomp jest możliwość wykorzystywania ich w płytkich studniach, zastosowanie ich do opróżniania zbiorników na czystą wodę czy do przepompowywania cieczy pomiędzy zbiornikami.

Zalety pompy do podnoszenia wody

Gdy posiadasz  pompę do podnoszenia wody to eliminujesz problem zbyt niskiego ciśnienia w instalacji. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przeciążenia sieci wodociągowej a co z tym się wiąże drażniących sytuacji gdy ciężko jest w godzinie szczytu wziąć prysznic czy spłukać włosy. Posiadacze ogródków unikają frustracji wieczorową porą kiedy to następuje wzmożone podlewanie ich upraw.

Pamiętać należy, że niskie ciśnienie w instalacji wodnej to nie tylko problem dla ludzi, ale też dla różnego rodzaju urządzeń. Często to skutkuje awariami np. zmywarki czy pralki. Z kolei pracownicy stacji uzdatniania wody mogą zauważyć pogorszenie parametrów pracy urządzenia, które nie jest w stanie się właściwie zregenerować podczas czynności związanej z  płukaniem złoża.

Pompy do podnoszenia ciśnienia to grupa pomp, mająca za cel skuteczne podnoszenie zbyt niskiego ciśnienia w instalacjach zaopatrujących w wodę urządzenia przemysłowe, gospodarstwa domowego, pola, czy ogród.

materiały zastosowane w procesie produkcji pomp do podnoszenia ciśnienia są wysoce odporne na trudne warunki eksploatacji, umożliwiając skutecznie podnoszenie ciśnienia w danej instalacji, nawet gdy mamy do czynienia z tłoczeniem wody z płytkiego ujęcia.