Pompy do szamba | Pompa zanurzeniowa do szamba

Pompy do szamba

Najlepszym rozwiązaniem do opróżniania przydomowego szamba są pompy zatapialne (zanurzeniowe). Ich zadaniem jest wypompowywanie cieczy czystych i brudnych. Wypompowane medium jest transportowane do wyznaczonego miejsca przy pomocy węża tłocznego. Do domów jednorodzinnych optymalnym rozwiązaniem jest pompa zasilana prądem 230 V. Duża wydajność ma zastosowanie gdy zbiornik szamba wykorzystywany jest zarówno do odbioru wody z drenażu wokół domu lub do odbioru wody opadowej.

W sklepach możemy odnaleźć pompy do szamba z rozdrabniaczem który służy do efektywnego odpływu ścieków z sedesów, wanien, umywalek, brodzików prysznicowych i pozostałych elementów armatury znajdujących się w domu i zaopatrzonych w odpływ. Pompy z rozdrabniaczem różnią się od standardowych pomp zatapialnych indywidualną konstrukcją, której kluczowym elementem jest rozdrabniacz. Rozdrabniacz miele duże zanieczyszczenie znajdujące się w tłoczonej cieczy. Obecność zanieczyszczeń stałych w pompowanej cieczy może uszkodzić elementy hydrauliczne urządzenia lub w najgorszym wypadku zatkać rurę, którą tłoczone jest szambo. Zasadniczą funkcją rozdrabniacza jest nie doprowadzić do takiej sytuacji. Obecność rozdrabniacza w pompie do szamba daje też gwarancję, że wszystkie złogi biologiczne obecne na dnie zbiornika zostaną z niego w całości usunięte. Najpopularniejsze typy rozdrabniaczy to: nożowe, młotkowe, wirnikowe czy wielokanałowe rozdrabniacze dyskowe.

Czym charakteryzuje się pompa zanurzeniowa do szamba?

profesjonalna pompa zanurzeniowa do szambaProfesjonalne pompy zanurzeniowe do szamba znajdują zastosowanie do pompowania szamba i ścieków. Urządzenia są wykonane z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, które zapewniają długą i bezawaryjną pracę pompy w najbardziej nawet wymagających warunkach.

Większość dostępnych na rynku pomp zanurzeniowych przeznaczonych do pompowania ścieków oraz nieczystości gromadzonych w zbiornikach na nieczystości stałe może tłoczyć płyny z różnej wielkości zanieczyszczeniami stałymi. Dzięki temu są funkcjonalne i skuteczne. Warto przy tym zaznaczyć, że pompy te są bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

Dużym atutem pompy zanurzeniowej do szamba i ścieków jest zastosowanie rozdrabniacza w postaci noża. W ten sposób nawet większe fakcje jak szmaty, chusteczki, czy folie zostaną rozdrobione nie powodując zapchania pompy oraz rurociągów tłocznych. Co ważne, dzięki niewielkim gabarytom oraz kompaktowej budowie profesjonalne pompy do szamba bardzo dobrze sprawdzają się w pracy w ograniczonych przestrzeniach i trudno dostępnych miejscach.

Gdzie znajduje zastosowanie pompa zanurzeniowa do szamba?

Ze względu na przemyślaną konstrukcję oraz funkcjonalność profesjonalne pompy do szamba znajdują zastosowanie w licznych i bardzo zróżnicowanych aplikacjach. Stosuje się je do usuwania szamba i ścieków z domów jednorodzinnych, domków letniskowych, jak również domów wielorodzinnych. Bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku budynków użyteczności publicznej. Korzystają z nich przedsiębiorstwa wodociągowe i oczyszczalnie ścieków.