Przepompownia ścieków w budynku | doborpompy.pl

Przepompownia ścieków w budynku

Szczególnie na odległych terenach lub przy wysokim poziomie wód gruntowych potrzebne są rozwiązania elastyczne i zapewniające bezpieczeństwo. Tym samym decydujemy się na zastosowanie przepompowni ścieków wewnątrz budynku. W zależności od ilości dopływów mamy możliwość zastosowania większej przepompowni jedno bądź dwupompowej zlokalizowanej w najniższym punkcie budynku np. w piwnicy. Bądź zdecydować się na małe pomporozdrabniacze obsługujące pojedyncze toalety.

Zastosowanie tzw. pomporozdrabniaczy daje użytkownikowi możliwość zaprojektowania i wykonania łazienki, kuchni czy pralni w niemal każdy miejscu w budynku, zarówno w poziomie piwnicy czy garażu jak również na strychu bez konieczności przekłuwania stropu celem poprowadzenia pionu kanalizacyjnego.

Tego typu systemy to automatyczne małe urządzenie do przetłaczania z mechanizmem tnącym, zamontowanym zaworem zwrotnym, filtrem z węglem aktywnym, elastycznym przyłączem ciśnieniowym oraz możliwością podłączenia WC, a także – w zależności od modelu – dwóch lub trzech dodatkowych elementów odwadniających.

Tym samym jest to kompaktowa pompownia zamontowana bezpośrednio za misą ustępową bądź podtynkowo w przypadku instalacji stelaży łazienkowych. Odpowietrzanie odbywa się poprzez zintegrowany filtr z węglem aktywnym, bezwonnie, co pozwala na rezygnację z prowadzenia dodatkowego rurociągu odpowietrzającego ponad kalenicę budynku.

Opieka autoryzowanego serwisu Wilo przez 2 lata bez dodatkowych kosztów!

Jeśli urządzenie popsuje się w okresie gwarancji,

to nie trzeba opróżniać, wymontowywać i wysyłać go do naprawy.Wszelkie naprawy czy wymiana urządzenia na nowe, odbędą się w Państwa domu bez dodatkowych kosztów. Pracownik autoryzowanego serwisu Wilo pojawi się w ciągu 48 godzin od wezwania za pośrednictwem formularza serwisowego.

Gdy urządzenie zapcha się czy popsuje z winy niewłaściwego użytkowania

w okresie 2 lat od daty zakupu, raz w roku serwis Wilo wyczyści i naprawi urządzenie w domu Klienta bezpłatnie. Zgłoszenia za pośrednictwem formularza serwisowego.

Jeśli Klient zażyczy sobie przeglądu i konserwacji

w okresie 2 lat od daty zakupu, raz w roku serwis Wilo dokona niezbędnych czynności w domu Klienta bezpłatnie. Zgłoszenia za pośrednictwem formularza serwisowego.

Koszty dojazdu na terenie Polski do domu Klienta w ramach pakietu „Darmowa 2-letnia opieka autoryzowanego serwisu w domu Klienta” pokrywa Wilo Polska.

 

Szczegółowe informacje montażowe oraz zabudowa urządzenia w budynku zaprezentowana jest na poniższym filmie instruktażowym:

PORADNIK: Jak zrobić łazienkę w piwnicy niezależnie od kanalizacji?
Wilo-HiSewlift & HiDrainlift

Należy jednak pamiętać, iż są to małe urządzenia o ograniczonym zastosowaniu tym samym w celu zapewnienia komfortu i ciągłości pracy, należy unikać wyrzucania do toalet materiałów mogących wpłynąć na szybkie zablokowanie lub unieruchomienie pracy urządzenia tj:

  • ręczników papierowych (nie rozpuszczają się tak łatwo jak papier toaletowy),
  • chusteczek dla dzieci,
  • tamponów i podpasek,
  • prezerwatyw,
  • monet, żyletek metalowych,
  • dużych ilości włosów (w umywalkach, wannach i prysznicach wskazane jest zamontowanie sitek do wstępnej segregacji włosów i innych frakcji włóknistych).

Dodatkowe zalecenia montażowe przedstawione są w instrukcji doboru i montażu:

Przykład zastosowania: