Wilo-Plavis C-2G | Dobór pompy

Wilo-Plavis C-2G

Wilo-Plavis C

Czy masz w domu klimatyzację, bądź kocioł kondensacyjny? Nie możesz z naturalnym spadkiem odprowadzić skroplin do kanalizacji?

Agregat do odprowadzania kondensatu i skroplin.

W sytuacji gdy kondensat wytwarzany przez urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowane poniżej poziomu spiętrzania nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji, Wilo ma sprawdzone rozwiązanie oferując nowy typoszereg urządzeń Wilo-Plavis…C-2G. To nowa generacja znanych od 2016 roku kompaktowych pomp do skroplin Wilo-Plavis…C.

3-lata gwarancji i opieki serwisu Wilo w domu u Klienta indywidualnego.

Teraz zyskujesz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki 3-letniej gwarancji z obsługą przez Serwis Fabryczny Wilo tj. w nieprzewidzianej sytuacji masz zapewnioną: „3-letnią osobistą opiekę gwarancyjną serwisu Wilo Polska w domu Klienta indywidualnego” – Wojciech Smolak – Dyrektor Serwisu. Warto dodać, że koszty dojazdu na terenie Polski do domu Klienta ponosi także Wilo Polska.

Jakie cechy Wilo-Plavis… C-2G wykraczają poza rynkowe standardy?

  • wysoka wydajność i ciągłość pracy – nawet 100 włączeń na godzinę i praca ciągła (015-C-2G)
  • minimalne zużycie energii 20W – nawet 9-krotnie niższe od podobnej wydajności urządzeń
  • minimalna głośność pracy 40 dB(A) (1 m) – to jest nawet o 5 dB mniej od najczęściej spotykanych
  • regulacja dzięki sondom poziomu, zamiast pływaka – precyzyjna regulacja i małe gabaryty
  • odporność nawet na kwaśny kondensat (pH >2,5) i temperaturę 60°C
  • wbudowany alarm LED i dźwiękowy (zależnie od modelu) i przewód do zewnętrznego alarmu
  • wysoka estetyka i zwarta budowa z możliwością wielu warunków montażu

Czytaj więcej ->

Wykonane z tworzywa, odporne na korozję a przy tym lekkie agregaty są idealnym rozwiązaniem do gromadzenia i podnoszenia kondensatu z instalacji chłodniczych/klimatyzacyjnych w domach mieszkalnych jak również obiektach biurowo-usługowych. Zastosowanie elektrodowych czujników poziomu sprawia że jest to jeden z najbardziej kompaktowych systemów dostępnych na rynku. Dzięki niezwykle ergonomicznej budowie są to urządzenia niemal niewidoczne w instalacji, a cicha praca (<40dB) sprawia że są one dodatkowo całkowicie nieuciążliwe dla użytkowników.

Zasada działania agregatów Wilo

Poziom płynu jest automatycznie regulowany przez elektroniczny sterownik, pompa uruchamia się, gdy poziom cieczy osiąga czujnik wysokiego poziomu, a zatrzymuje się, gdy poziom cieczy opada do czujnika niskiego poziomu. Kondensat jest odprowadzany przez rurę spustową, o średnicy Φ 8 lub 10 mm.

Rodzaje urządzeń Wilo-Plavis C-2G

Wilo-Plavis C-11
Wilo-Plavis C-11-2G

EASY. Idealny do zabudowy na ściennej, nad kasetonami, na podłodze. Wilo-Plavis-C 011 to najmniejszy model do odprowadzania kondensatu i skroplin mogący bez kłopotu przetransportować medium na odległośćkilku metrów. Posiada jeden kolektor dopływowy oraz kolektor tłoczny.

Wilo-Plavis C-13-2G

STANDARD. Wersja Wilo-Plavis C-13 jest idealnym połączeniem ergonomii z funkcjonalnością. Wyposażona została w 2 dopływy o wygodnie wybieranej średnicy. Dla bezpieczeństwa pracy urządzenie posiada zestyk alarmowy z przewodem 1,5 m oraz alarm LED.

Wilo-Plavis C-15-2G

COMFORT. Rozszerzeniem oferty jest wersja C015. Pozwala na podłączenie aż 4 dopływów do urządzenia.
W wersji tej dla bezpieczeństwa pracy z kotłami do 200kW wprowadzona została oddzielna komora na granulat do neutralizacji kondensatu (granulat 700 gram w zakresie dostawy). Sterownik wyposażony został w alarm dźwiękowy, alarm LED oraz przewód alarmowy (1,5m).

Charakterystyki

Rys. Charakterystyki Wilo-Plavis C-2G (kliknij, aby powiększyć)