Wilo-Plavis C-2G | Dobór pompy

Wilo-Plavis C-2G

Wilo-Plavis C

Agregat do odprowadzania kondensatu i skroplin

W sytuacji wytrącania kondensatu, gdy urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowana są poniżej poziomu spiętrzania, a kondensat nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji, Wilo oferuje nowy typoszereg urządzeń Wilo-Plavis-C-2G.

Wykonane z tworzywa, odporne na korozję a przy tym lekkie agregaty pompę są idealnym rozwiązaniem do gromadzenia i podnoszenia kondensatu z instalacji chłodniczych/klimatyzacyjnych w domach mieszkalnych jak również obiektach biurowo-usługowych. Zastosowania wewnętrznej konstrukcji oraz elektrodowych czujników poziomu sprawia że jest to jeden z najbardziej kompaktowych systemów dostępnych na rynku. Dla wygody montażu zbiornik można obrócić o 180°. Dzięki niezwykle ergonomicznej budowie są to urządzenia niemal niewidoczny w instalacji, a cicha praca (<40dB) sprawia że są one dodatkowo całkowicie nieuciążliwe dla użytkowników.

Zasada działania agregatów Wilo

Poziom płynu jest automatycznie regulowany przez elektroniczny sterownik, pompa uruchamia się, gdy poziom cieczy osiąga czujnik wysokiego poziomu, a zatrzymuje się, gdy poziom cieczy opada do czujnika niskiego poziomu. Kondensat jest odprowadzany przez rurę spustową, o średnicy Ø 8 lub 10 mm.

Rodzaje pomporozdrabniaczy Wilo-Plavis C-2G

Wilo-Plavis C-11
Wilo-Plavis C-11-2G

EASY. Idealny do zabudowy na ściennej, nad kasetonami, na podłodze. Wilo-Plavis-C 011 to najmniejszy na rynku agregat do odprowadzania kondensatu i skroplin mogący bez kłopotu przetransportować medium na jedną kondygnację wzwyż (max 4 metry). Posiada jeden kolektor dopływowy oraz kolektor tłoczne z zaworem odcinającym.

Wilo-Plavis C-13-2G

STANDARD. Wersja Wilo-Plavis C-13 jest idealnym podłączeniem ergonomii z funkcjonalnością. Wyposażona została w 2 dopływy o wygodnie wybieranej średnicy. Dla bezpieczeństwa pracy urządzenie posiada zestyk alarmowy z kablem 1,5 m oraz alarm LED.

Wilo-Plavis C-15-2G

COMFORT. Rozszerzeniem oferty oraz możliwość aplikacji jest wersja C015. Pozwala na podłączenie aż 4 dopływów do urządzenia.
W wersji tej dla bezpieczeństwa pracy z kotłami do 200kW wprowadzona została oddzielna komora na granulat do neutralizacji skroplin (granulat 700 gram w zakresie dostawy). Sterownik wyposażony została w alarm dźwiękowy, alarm LED oraz przewód alarmowy (1,5m).

Charakterystyki

Rys. Charakterystyki Wilo-Plavis C-2G (kliknij, aby powiększyć)