Wilo-Rexa MINI3-S | Dobór pompy

Wilo-Rexa MINI3-S

Wilo-Rexa MINI3-S

Wilo-Rexa MINI3-S to jedna z najbardziej popularnych pomp przeznaczona do odwodnienia domów i terenu dla domów jednorodzinnych lub bliźniaka. Pompa jest odporna na zablokowanie a jej konstrukcja powoduje bardzo dobrą wydajność. Pompa zatapialna przeznaczona jest przede wszystkim do ścieków. Na uwagę zasługuje fakt, że w standardzie posiada urządzenie tnące.

Pompa Wilo-Rexa MINI3-S jest całkowicie zanurzalną pompą z urządzeniem tnącym przystosowaną do ustawienia mokrego, stacjonarnego i przenośnego a także do pracy w trybie przerywanym.

Pompa przeznaczona jest do tłoczenia w warunkach domowych:

  • Ścieków z fekaliami
  • Wody zanieczyszczonej (z niewielką ilością piasku)

Pompa z urządzeniem tnącym Wilo-Rexa MINI3-S odpowiada za bezpieczne odwadnianie domów i terenu. Kompaktowa budowa i promieniowe urządzenie tnące z podwójnym efektem ścinania umożliwiają bezpieczne opróżnianie małych studzienek pompowych np. szambo lub studzienki zbiorcze. Wysokiej jakości silnik posiada podwójne uszczelnienie i jest prosty w utrzymaniu. Korpus silnika jest wykonany ze stali nierdzewnej co powoduje odporność na korozję, nawet w pracy wynurzeniowej.

Instalacja tej jednofazowej pompy jest bardzo łatwa ze względu na duży atut jakim jest jej niewielki ciężar. Na uwagę zasługują także niskie koszty instalacji tej pompy, które są zminimalizowane poprzez zastosowanie możliwie najmniejszego orurowania i wyposażenia w wbudowaną wtyczkę. Wystarczy wtyczkę podłączyć do istniejącego gniazdka. W przypadku pomp z wbudowanym wyłącznikiem pływakowym uruchomienie przebiega automatycznie. W zależności od poziomu napełnienia pomp następuje automatyczne włączanie i wyłączanie.