Zastosowanie pomp zanurzeniowych | doborpompy.pl

Zastosowanie pomp zanurzeniowych

Pompa zanurzeniowa jest przeznaczona do pracy w domu jak i ogrodzie. W sytuacji, gdy doszło do zalania pomieszczenia, gdy chcemy opróżnić z wody basen i koniecznym staje się wypompowywanie wody takie urządzenie poradzi sobie najlepiej. Pompa zanurzeniowa jest także niezastąpiona do wody brudnej i wykorzystuję się ją do przepompowywania ścieków. Pompy zanurzeniowe idealnie nadają się do przepompowywania wody z punktu A do punktu B. i w szybkim czasie pozwolą opróżnić beczkę czy studzienkę odtransportowując wodę dokładnie tam, gdzie potrzebujesz. Pompy zanurzeniowe zabezpieczone są przed pracą na sucho dzięki zastosowaniu pływaków lub elektronicznych czujników. Pompa automatycznie wyłącza się w momencie, gdy poziom wody spadnie poniżej określonego minimum. Jest to doskonała funkcja gdyż nie potrzebujesz nadzorować pracy pompy i możesz zająć się innymi sprawami.

W sprzedaży dostępne mamy pompy zatapialne, przeznaczone do zanurzenia w cieczy, która ma być wypompowana.  Nie ma znaczenia czy jest to woda czysta, woda brudna, szambo lub ścieki. Takie urządzenie przydają się właścicielom domów jednorodzinnych, rolnikom i w końcu firmom budowlanym do osuszenia terenu przeznaczonego pod realizację inwestycji.
Sprzedawane na rynku pompy wyposażone są w pływak. To element zapobiegający pracy pompy na sucho i tym samym chroniący pompę zanurzeniową przed ewentualnym uszkodzeniem.