Zaopatrzenie w wodę - doborpompy.pl

Zaopatrzenie w wodę

Jak rozwiązać problem wody deszczowej na działce?

Gwałtowna ulewa lub wiosenne roztopy mogą sprawić, że woda opadowa zaleje piwnicę i garaż naszego domu. Wiązać może się to z szeregiem różnorodnych problemów. Zapobiec takiej sytuacji można m.in. przy pomocy zatapialnej pompy Wilo-Drain. Przechodząc na YouTube akceptujesz politykę serwisu PORADNIK: Jak zabezpieczyć garaż i piwnicę przed zalaniem? Pompa Wilo-Drain TM.   Jaka pompa do deszczówki? […]

Czytaj więcej ->

Dobór pompy do zaopatrzenia w wodę domu i ogrodu

Porady i wskazówki do doboru pomp dla zaopatrzenia w wodę, uwzględniają podstawowe parametry charakteryzujące pracę pompy. Na punkt pracy pompy obiegowej, składa się wysokość podnoszenia (H) i wydajność (Q). Wysokość podnoszenia uzależniona jest od oporów przepływu w obiegu pompowym, a wydajność pompy wynika z wymaganego w układzie natężenia przepływu wody wodociągowej, itp.

Czytaj więcej ->

Przykład – dobór hydrofora do domu jednorodzinnego

Dobór hydroforu dla domu jednorodzinnego uwzględniać musi wymaganą dla celów użytkowych i gospodarczych ilość wody, jak również wysokość do najwyższego punktu poboru w budynku, odległość od studni i położenie lustra wody poniżej poziomu terenu. Hydrofor powinien być także wyposażony w zbiornik przeponowy stanowiący pewnego rodzaju bufor gromadzący wodę i tym samym zmniejszający liczbę startów hydroforu.

Czytaj więcej ->

Pompa zanurzeniowa

Pompy zatapialne do studni Wysokiej klasy pompa zanurzeniowa jest urządzeniem, które pozwala na efektowne przepompowywanie wody – zarówno czystej, jak i brudnej. Pompy zanurzeniowe sprawdzą się w szerokim spektrum zastosowań. Używać je można między innymi do: pozbywania się wody z zalanych i podtopionych piwnic, pompowania wody ze studni drenażowych, wypompowania wody z basenów, oczek wodnych […]

Czytaj więcej ->

Zestaw hydroforowy

Nowoczesny zestaw hydroforowy to konstrukcja, która pozwoli na efektywną dostawę wody – zarówno do zastosowań domowych, przemysłowych, jak i hobbystycznych. Rozwiązanie to sprawdza się m.in. podczas poboru wody ze studni – tak położonych płytko, np. do 7 m pod powierzchnią, jak i tych głębinowych. Dobierając odpowiedni zestaw hydroforowy – o właściwej mocy, wydajności oraz typie […]

Czytaj więcej ->

Pompy wodne

Pompy do wody to urządzenia znane człowiekowi już od starożytności. Wówczas były napędzane siłą mięśni, dziś korzystamy z ich elektrycznych i spalinowych odpowiedników. Głównym zadaniem popy wodnej jest podnoszenie cieczy z niższego poziomu na poziom wyższy lub jej transport ze zbiornika o niższym ciśnieniu do zbiornika o ciśnieniu wyższym. Zastosowanie pompy do wody jest uzależnione […]

Czytaj więcej ->

Pompy do podnoszenia ciśnienia wody

Kiedy pojawi się problem niskiego ciśnienie wody w instalacji, czy w systemie zaopatrywania w wodę budynku mieszkalnego, pola uprawnego, ogrodu czy urządzeń przemysłowych doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy do podnoszenia ciśnienia.

Czytaj więcej ->

Jak działa pompa do podnoszenia wody?

Pompy do podnoszenia ciśnienia mają funkcję samozasysającą. Dodatkową funkcją pomp jest możliwość wykorzystywania ich w płytkich studniach, zastosowanie ich do opróżniania zbiorników na czystą wodę czy do przepompowywania cieczy pomiędzy zbiornikami.

Czytaj więcej ->

Zalety pompy do podnoszenia wody

Zastosowanie pompy do podnoszenia wody eliminują problem zbyt niskiego ciśnienia w instalacji. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przeciążenia sieci wodociągowej, a co z tym się wiąże, drażniących sytuacji gdy ciężko jest w godzinie szczytu wziąć prysznic czy spłukać włosy. Posiadacze ogródków unikają frustracji wieczorową porą kiedy to następuje wzmożone podlewanie ich upraw.

Czytaj więcej ->

Jak działa pompa zanurzeniowa?

Najważniejszym parametrem na jaki trzeba zwrócić uwagę przed zakupem pompy zanurzeniowej jest moc. Nowoczesne pompy zatapialne zasilane są energią elektryczną i wyposażone w szczelną obudowę, co ma zapobiegać zwarciom. Obowiązkowym elementem jest specjalny płaszcz chłodzący, którego zadaniem jest chronić silnik przed przegrzaniem, w sytuacji kiedy urządzenie nie jest całkowicie zanurzone.

Czytaj więcej ->

Zastosowanie pomp zanurzeniowych

Pompa zanurzeniowa jest przeznaczona do pracy w domu jak i ogrodzie.  W sytuacji, gdy doszło do zalania pomieszczenia, gdy chcemy opróżnić z wody basen i koniecznym staje się wypompowywanie wody takie urządzenie poradzi sobie najlepiej. Pompa zanurzeniowa jest także niezastąpiona do wody brudnej i wykorzystuję się ją do przepompowywania ścieków.

Czytaj więcej ->