Zestaw hydroforowy, hydrofory - DoborPompy.pl

Zestaw hydroforowy

zestaw hydroforowyNowoczesny zestaw hydroforowy to konstrukcja, która pozwoli na efektywną dostawę wody – zarówno do zastosowań domowych, przemysłowych, jak i hobbystycznych. Rozwiązanie to sprawdza się m.in. podczas poboru wody ze studni – tak położonych płytko, np. do 7 m pod powierzchnią, jak i tych głębinowych.

Dobierając odpowiedni zestaw hydroforowy – o właściwej mocy, wydajności oraz typie konstrukcji, zapewnimy sobie stały i łatwy dostęp do wody pod odpowiednim ciśnieniem przez wiele lat – bez ryzyka awarii, przerw w dostawie czy zbyt słabego ciśnienia.

Co składa się na zestaw hydroforowy?

Zestaw hydroforowy odpowiada za stabilizację ciśnienia w instalacji oraz chroni pompę przed zbyt częstym włączaniem i wyłączaniem się, dzięki czemu może ona być eksploatowana jeszcze dłużej bez ryzyka awarii. Co składa się na zestaw hydroforowy?

Zestaw hydroforowy tradycyjnie składa się z pompy, zbiornika wodno-powietrznego oraz przekaźnika ciśnieniowego. Współpraca tych trzech elementów pozwala uzyskać odpowiednio wysokie i stabilne ciśnienie w obsługiwanej instalacji.

Gdzie znajduje zastosowanie hydrofor?

Z właściwości nowoczesnych zestawów hydroforowych korzystają gospodarstwa mieszkalne oraz inne obiekty zaopatrujące się w wodę z własnej studni, jak również nieruchomości podłączone do wodociągu – wszędzie tam, gdzie ciśnienie wody w instalacji jest zbyt niskie. Zestawy hydroforowe bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku instalacji lub obiektów zaopatrywanych w wodę ze zbiorników bezciśnieniowych, na przykład zbiorników z deszczówką.

Jak wybrać zestaw hydroforowy?

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór zestawów hydroforowych – zarówno dostosowanych do stworzenia niewielkiej, domowej instalacji, jak i tych, które pracować mogą w dużych budynkach przemysłowych, zachowując efektywność nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Oczekując najlepszych efektów działania, prostoty obsługi oraz niezawodności i bezpieczeństwa na lata, warto sięgnąć po zestawy hydroforowe firmy Wilo. Ten znany i ceniony producent oferuje niezwykle szeroki wybór nowoczesnych zestawów. Te hydrofory są:

  • odporne na korozję,
  • ciche – pracują niemal bezszelestnie, zapewniając maksimum komfortu mieszkańcom,
  • wydajne oraz energooszczędne – ich praca pozwala ograniczyć koszty eksploatacyjne,
  • łatwe do zamontowania.

Z tych powodów decydują się na nie znawcy branży. Jeśli i Ty chcesz zakupić hydrofor lub zestaw hydroforowy marki Wilo, sprawdź naszą listę punktów sprzedaży – tam uzyskasz bliższe informacje o produktach i zakupisz je na najlepszych warunkach. Wybór wysokiej jakości hydroforów i zestawów hydroforowych stanowi gwarancję sprawnego działania instalacji przez długi czas eksploatacji. Jednocześnie markowe zestawy hydroforowe zapewniają ekonomiczną pracę, dzięki czemu nie przekładają się na wysokie koszty eksploatacji instalacji wodnej.